| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Industrial Power Supply |
| Application: | Industrial |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
21.5 inch intel Core I3-5005U dual core 8g 256g touch screen industrial computer linux oem all in one panel pc



Features:
1. Aluminum alloy frame with sandblasting and oxidation process, anti-UV and anti-discoloration treatment, front shell IP65 waterproof
2. Industrial-grade LCD screen, full viewing angle, 1000 brightness visible under sunlight, automatic light sensor adjustment brightness
3.10-point capacitive touch screen, the protective layer is 2mm tempered glass (chemically strengthened), the hardness reaches 7H, and the surface is treated with AG anti-glare treatment
4.EETI touch control solution, normal touch when there are water droplets on the touch screen
5. The touch screen and LCD screen are bonded using a full bonding process.
6. The PC is built with industrial-grade components, 7x24 continuous operation, wide operation temperature -20 to 70ºC
| PC | |
| CPU | Intel Core i3-10110U, Dual core , Frequency 2.1GHz, Turbo Frequency: 4.1GHz |
| Memory | 8G DDR4 (16G, 32G Optional) |
| Hard Drive Capacity | 128G SSD |
| Hard Drive Optional | SSD: 64G,256GB,512GB |
| HDD: 500GB,1TB | |
| Network | 1×RJ45 |
| Wireless Network | WIFI Optional |
| I/O Interface | 2×USB 2.0,2×USB 3.0, 2 x COM RS232 |
| 1×VGA/HDMI/RJ45/Audio/POWER DC | |
| Operation System | Support Windows 10/11, Linux, Ubuntu, Debian etc. |
| LCD panel | |
| Panel size | 7" |
| Resolution | 1024*600 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Support Color | 16.7M colors |
| Brightness (cd/m²) | 1000 nits |
| View angle | 80°/80°/80°/80° (R/L/U/D) |
| Touch panel | |
| Touchscreen Type | Project Capacitive Touch (10 points) |
| Touch Interface | USB (RS232 optional) |
| Touch response time | 2ms |
| Luminousness | 90% |
| Surface Hardness | 7H |
| Working life | >50 million times |
| Touch options | ( 5 wire resistive touch, IR touch optional) |
| Power Supply | |
| External Power Supply | AC 100 - 240V |
| Working voltage | DC 12V |
| Power consumption | ≤35W |
| Other | |
| Material | Aluminum Alloy |
| IP grade | Front panel IP65 waterproof |
| Temperature Range | operating: -20 to 70°C, storage :-30 to 80°C |
| Accessories | Power adapter,embedded screws,user manual,warranty card |
| Warranty | 1 year warranty |






