| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Industrial Power Supply |
| Application: | Industrial |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
10.1 inch 1000 brightness AG anti-glare lcd display Intel Celeron J1900 All-in-One Computer for SMArt Lockers parcel locker



Features:
1. Aluminum alloy frame with sandblasting and oxidation process, anti-UV and anti-discoloration treatment, front shell IP65 waterproof
2. Industrial-grade LCD screen, full viewing angle, 1000 brightness visible under sunlight, PWM software to adjust brightness
3.10-point capacitive touch screen, the protective layer is 2mm tempered glass (chemically strengthened), the hardness reaches 7H, and the surface is treated with AG anti-glare treatment
4. Front-mounted RFID card swiping module and QR code barcode recognition module
5. Use industrial-grade components, work 24/7, and support wide temperature operation -20-70ºC
| PC | |
| CPU | Intel® Celeron J1900, quad core, 1.99GHz, fanless,TDP10W |
| Memory | 4G DDR3, supports 1600MHZ memory, low voltage 1.35V, supports up to 8G |
| Hard Drive Capacity | 128G SSD |
| Audio | Integrated Cmedia HS-100B USB audio chip |
| Network | Realtek 8111F Gigabit/Realtek 8105E 100M network port, supports network wake-up, PXE function |
| Wireless Network | MC-AC7265 WIFI IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| RFID | 13.56MHz |
| QR code | Can recognize QR code and barcode |
| Operation System | Support Windows 7/10, Linux, Ubuntu, Debian, etc. |
| I/O | |
| USB | 4×USB2.0 |
| COM | 1×RS232 |
| LAN | 1×RJ45 |
| Video Outputs | 1×VGA, 1×HDMI |
| Audio | 1 × 3.5mm Line-out, 1 × 3.5mm Line-in (2 x 2W Speakers) |
| Power input | 1× 12V DC jack |
| Other | 1×Power on/off button, 1×WIFI antenna jack male |
| LCD panel | |
| Panel size | 10.1" |
| Display active area | 136.56(W)×216.78(H) mm |
| Resolution | 1280*800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Support Color | 16.7M colors |
| Brightness (cd/m²) | 1000 nits |
| Brightness control | PWM software adjustment |
| Contrast ratio | 900:1 |
| View angle | 85°/85°/85°/85° (R/L/U/D) |
| Backlight | WLED, 30K hours |
| Touch panel | |
| Touchscreen Type | Projected Capacitive Touch (up to 10 points ) |
| Surface hardness | 7H |
| Surface treatment | Anti glare (chemical etching) |
| Luminousness | 85% |
| Touch controller IC | ILITEK2510 |
| Touch bonding | Air bonding |
| Touch options | (5 wire resistive touch, non touch, IR touch optional) |
| Power Supply | |
| Working voltage | DC 12V |
| Power consumption | 15W |
| Power adapter | AC 100 ~ 240V input and DC [email protected] MAX output, 40W |
| Enclosure | |
| Material | Aluminium alloy bezel+ Zinc Plating cold rolled steel rear housing |
| Mounting | VESA mount 75*75mm |
| IP rating | Front panel IP65 |
| Cooling system | Passive - Fanless |
| Other | |
| Temperature Range | Operating: -20 °C ~ 70°C (-4°F ~158°F), Storage: -30 °C~80°C (-22°F ~176°F) |
| Accessories | Power cord, adapter, antenna, wall bracket |
| Warranty | 1 year |
| Certificate | CE, FCC, RoHS |






